Jak ušetřit na půjčce? 5 + 1 typů pro každého

(Komerční sdělení)  Žijeme v době, kdy ceny všeho kolem nás neustále rapidně stoupají a proto se stává čím dál tím složitějším úkolem hradit všechny výlohy spojené s běžným životem pomocí našetřených peněz z vlastních kapes. Je to tak, mzdy oproti nutným výdajům bohužel nerostou tak výrazně, což je jednoznačně mínusem moderních let. Vlastní bydlení se díky všem výše zmíněným skutečnostem stává nereálným cílem, protože většina z nás jednoduše nedokáže našetřit potřebné peníze, aby si jej mohla dovolit. To samé se dá ovšem říci i o plánované dovolené, rekonstrukci stávajícího obydlí nebo koupi nového vozu. Jediným rozumným řešením je proto půjčka, s níž ovšem můžete také tvrdě narazit.

Ne všechny finanční produkty tohoto typu jsou totiž pro potenciálního klienta přínosné. Jak se v džungli půjček vyznat bez finančního vzdělání? Na to se vám pokusíme odpovědět v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte. Díky nám se totiž také dozvíte, jak na půjčce jednoduše ušetřit poměrně značné peníze. Na co tedy ještě čekáte?

Na každé půjčce se dá ušetřit, pokud víte, jak na to

Půjčka je vlastně finanční službou, kterou poskytují bankovní a nebankovní společnosti lidem, kteří si bez nich nemohou dovolit žít svůj život naplno. Těchto společností se na trhu objevuje nezměrné množství a kdybyste měli obcházet kamenné pobočky jednotlivých společností, dříve nebo později byste se z toho zbláznili. Navíc by na vás nečekali pravdivé informace ale jen snůška řečí, které by hlásaly, že nikde u konkurence se vám lepších nabídek nedostane. Tímto způsobem tedy peníze určitě neušetříte.

Jak efektivně ušetřit na půjčce?

  • hledejte finanční produkty na internetu
  • neberte hned první možnost, kterou zahlédnete
  • řiďte se výší úroku, ale také ukazatelem RPSN
  • půjčujte si pouze odnos, který vaše potřeby uspokojí
  • mějte bezúhonnou úvěrovou minulost
  • využijte možnost konsolidace půjček

V prvé řadě se určitě vyplatí zapojit do hry internet, kde se v dnešní době nacházejí informace o všech společnostech poskytujících půjčky a také jejich konkrétních produktech. Půjčka na bankovní účet nebo půjčka na ruku jsou naprostou samozřejmostí. Všechny důležité aspekty jednotlivých půjček najdete v databázích specializovaných portálů, které se zabývají srovnáváním finančních produktů. Díky tomu si na základě vlastních plánů jednoduše spočítáte, do čeho se vyplatí vložit svá očekávání.

Dále je určitě dobré se zamyslet, než se k něčemu skutečně upíšete. Dobře si prohlédněte všechny možnosti a na základě toho se pak rozhodněte, co je pro vás nejlepší. Například půjčky v hotovosti mohou být různé a zabývá se jimi velké procento společností. Nesoustřeďte se proto pouze na jednu konkrétní. Dále se určitě vyplatí sledovat úrok a hlavně ukazatel RPSN, díky čemuž ve výsledku ušetříte hodně peněz. RPSN totiž udává, kolik na dané půjčce přeplatíte a je zpravidla mnohem přesnější, protože zohledňuje více faktorů.

Když už přemýšlíte o půjčce, je třeba si půjčit pouze finanční obnos, který vás uspokojí. Čím víc peněz si totiž půjčíte, tím víc budete nakonec platit navíc. Jistě vám také nemusíme zdůrazňovat, že pokud jste v minulosti všechny své závazky platili poctivě, máte daleko větší šanci, že vám budou zpřístupněným kvalitnější nabídky.

V neposlední řadě je také dobré sledovat další možnosti vedoucí k ušetření peněz například v případě, že již nějaký úvěr platíte. Konsolidace půjček je jednoduchý a efektivní způsob sloučení závazků do jednoho, díky čemuž ve výsledku zaplatíte mnohem méně. Pokud se těmi zásadami budete řídit, pozitivního efektu se nemusíte ani v nejmenším obávat.

Závěrečné shrnutí

Doufáme, že díky tomuto článku je pro vás svět půjček zase o něco přehlednější a že se vám v brzké době povede ušetřit mnoho peněz jenom tím, že jste dali na naše rady. Pokud ano, budeme za to nesmírně rádi.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.