TOPlist

Chcete bydlet ve vlastním? Vezměte si výhodný hypoteční úvěr

 

(Komerční sdělení) Nebaví vás už bydlet v pronájmu a chcete si konečně pořídit vlastní dům? Chcete mít zajištěné bydlení podle vlastních představ a zařídit si dům či byt přesně dle vašeho vkusu? Čekáte rodinu a už je vám stávající bydlení malé? Sen o novém útulném bydlení vám může splnit výhodný hypoteční úvěr.

Koupit si nový rodinný dům nebo byt není nic levného a jen málokdo má na svém kontě tolik peněz, aby si mohl dovolit zaplatit celou nemovitost najednou. Většina lidí tak situaci řeší buď pronájmem, anebo právě hypotékou. U podnájmů ale nejste ve vlastním a nemáte jistotu, zda se jednou nebudete muset odstěhovat, navíc musíte pravidelně platit nemalý měsíční nájem a řešit další výdaje. S vlastním bydlením je život v tomto směru příjemnější, navíc můžete nemovitost sami pronajímat a mít tak další stál příjem.

Nebankovní hypotéky mohou být skvělým řešením

Z finančního hlediska jsou jistě lepším řešením standardní bankovní hypotéky nebo hypoteční úvěry od stavebních spořitelen. Na ty ale nedosáhne zdaleka každý a např. lidé s příliš nízkými příjmy, dluhy, exekucemi nebo záznamy v registru dlužníků mohou mít žádost zamítnutou. V takovém případě ale existuje ještě jedno řešení a tím jsou nebankovní hypotéky. Zásadní podmínkou ale je, že už musíte mít vhodnou nemovitost, kterou za půjčku budete ručit – nemusí být ale automaticky vaše, může vám pomoci i někdo z vašich blízkých a ručit za váš úvěr svojí nemovitostí. Jak si ale tu správnou hypotéku vybrat?

Tu nejlepší hypotéku vám najdou webové srovnávače

I přesto, že se třeba ve světě hypoték a úvěrů moc nevyznáte, nemusíte hned navštěvovat různé finanční poradce a zbytečně utrácet peníze. Daleko snadněji a rychleji si můžete hypoteční úvěr najít na internetu, prostřednictvím nezávislých finančních portálů, které se věnují srovnání půjček a zaměřují se mimo jiné i na hypotéky. Webové srovnavače hypoték nabízejí přehledný seznam hypotečních úvěrů od prověřených poskytovatelů a na jednom místě tak máte perfektní srovnání jednotlivých variant – nejen podle výše úroků, ale i podle dalších parametrů, jako je např. minimální výše hypotéky, doba splatnosti a další důležité údaje.

Hypotéka od banky či stavební spořitelny

Pokud máte možnost získat hypoteční úvěr od banky či stavební spořitelny, určitě vybírejte z této kategorie. Bankovní hypotéky jsou levné a úroky začínají už kolem 1,5 %. Splatnost úvěru se dá obvykle rozložit až na dobu 30 let, takže vás měsíční splátky tolik nezatíží a zbudou vám peníze i na ostatní potřeby – nehledě na to, že pokud byste neprokázali dostatečné příjmy, banka by vám úvěr stejně nedala. Průměrná výše hypotéky se jinak v poslední době pohybuje okolo 2 000 000 Kč, navíc vzhledem k tomu, že úrokové sazby jsou v současném období velmi nízké, je optimální čas vzít si hypoteční úvěr právě nyní.

Hypotéku lze i refinancovat

Pokud již hypoteční úvěr máte, ale nejste s ním moc spokojení nebo vám po uhrazení měsíční splátky zbývá příliš málo peněz, zkuste si zažádat o jeho refinancování. Převedení hypotéky k jiné bance vám může každý měsíc ušetřit spoustu peněz a ulehčit tak vašemu rozpočtu. Refinancování ale není úplně vždy možné, záleží na více okolnostech – např. na době fixace apod. Je to ale určitě dobrý způsob, jak si alespoň trochu zlepšit finanční situaci a docílit snížení splátek. Zda se i vám refinancování vyplatí, si můžete snadno zjistit např. pomocí kalkulačky refinancování hypotéky.

 

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

email

Nedaří se vám proniknout do světa hypoték? Nechte si hypotéku vybrat od odborníků - klikněte ZDE!

Našli jste v článku nové či zajímavé informace? Podělte se o ně s vašimi přáteli na Facebooku a dalších sociálních sítích.