Chcete bydlet ve vlastním? Vezměte si výhodný hypoteční úvěr

(Komerční sdělení) Nebaví vás už bydlet v pronájmu a chcete si konečně pořídit vlastní dům? Chcete mít zajištěné bydlení podle vlastních představ a zařídit si dům či byt přesně dle vašeho vkusu? Čekáte rodinu a už je vám stávající bydlení malé? Sen o novém útulném bydlení vám může splnit výhodný hypoteční úvěr.

Koupit si nový rodinný dům nebo byt není nic levného a jen málokdo má na svém kontě tolik peněz, aby si mohl dovolit zaplatit celou nemovitost najednou. Většina lidí tak situaci řeší buď pronájmem, anebo právě hypotékou. U podnájmů ale nejste ve vlastním a nemáte jistotu, zda se jednou nebudete muset odstěhovat, navíc musíte pravidelně platit nemalý měsíční nájem a řešit další výdaje. S vlastním bydlením je život v tomto směru příjemnější, navíc můžete nemovitost sami pronajímat a mít tak další stál příjem.

Nebankovní hypotéky mohou být skvělým řešením

Z finančního hlediska jsou jistě lepším řešením standardní bankovní hypotéky nebo hypoteční úvěry od stavebních spořitelen. Na ty ale nedosáhne zdaleka každý a např. lidé s příliš nízkými příjmy, dluhy, exekucemi nebo záznamy v registru dlužníků mohou mít žádost zamítnutou. V takovém případě ale existuje ještě jedno řešení a tím jsou nebankovní hypotéky. Zásadní podmínkou ale je, že už musíte mít vhodnou nemovitost, kterou za půjčku budete ručit – nemusí být ale automaticky vaše, může vám pomoci i někdo z vašich blízkých a ručit za váš úvěr svojí nemovitostí. Jak si ale tu správnou hypotéku vybrat?

Tu nejlepší hypotéku vám najdou webové srovnávače

I přesto, že se třeba ve světě hypoték a úvěrů moc nevyznáte, nemusíte hned navštěvovat různé finanční poradce a zbytečně utrácet peníze. Daleko snadněji a rychleji si můžete hypoteční úvěr najít na internetu, prostřednictvím nezávislých finančních portálů, které se věnují srovnání půjček a zaměřují se mimo jiné i na hypotéky. Webové srovnavače hypoték nabízejí přehledný seznam hypotečních úvěrů od prověřených poskytovatelů a na jednom místě tak máte perfektní srovnání jednotlivých variant – nejen podle výše úroků, ale i podle dalších parametrů, jako je např. minimální výše hypotéky, doba splatnosti a další důležité údaje.

Hypotéka od banky či stavební spořitelny

Pokud máte možnost získat hypoteční úvěr od banky či stavební spořitelny, určitě vybírejte z této kategorie. Bankovní hypotéky jsou levné a úroky začínají už kolem 1,5 %. Splatnost úvěru se dá obvykle rozložit až na dobu 30 let, takže vás měsíční splátky tolik nezatíží a zbudou vám peníze i na ostatní potřeby – nehledě na to, že pokud byste neprokázali dostatečné příjmy, banka by vám úvěr stejně nedala. Průměrná výše hypotéky se jinak v poslední době pohybuje okolo 2 000 000 Kč, navíc vzhledem k tomu, že úrokové sazby jsou v současném období velmi nízké, je optimální čas vzít si hypoteční úvěr právě nyní.

Hypotéku lze i refinancovat

Pokud již hypoteční úvěr máte, ale nejste s ním moc spokojení nebo vám po uhrazení měsíční splátky zbývá příliš málo peněz, zkuste si zažádat o jeho refinancování. Převedení hypotéky k jiné bance vám může každý měsíc ušetřit spoustu peněz a ulehčit tak vašemu rozpočtu. Refinancování ale není úplně vždy možné, záleží na více okolnostech – např. na době fixace apod. Je to ale určitě dobrý způsob, jak si alespoň trochu zlepšit finanční situaci a docílit snížení splátek. Zda se i vám refinancování vyplatí, si můžete snadno zjistit např. pomocí kalkulačky refinancování hypotéky.

 

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.