Poznejte klady a zápory půjčky se zástavou nemovitosti

(Komerční sdělení) Máte potřebu zapůjčit si větší obnos peněz? V takovém případě ovšem poskytovatelé potřebují náročné prokazování bonity, aby měli jistotu, že jim dlužnou částku budete splácet. Čím větší obnos chcete, o to bude poskytovatel opatrnější. O něco jednodušeji však půjčku získáte v případě, kdy ručíte nemovitostí. Z toho důvodu jsou poměrně oblíbenou variantou půjčky se zástavou nemovitosti.

Obecně k půjčkám se zástavou nemovitosti

Naprosto typickým produktem, kde se zastavuje nemovitost, jsou hypoteční úvěry. Jedná se o účelové zápůjčky, jež se dají použít pouze k účelům bydlení. Žadatelé o půjčku mohou dostat poměrně zajímavou úrokovou sazbu. Bankovní hypotéky bývají nejlevnějšími půjčkami se zástavou nemovitosti. Na opačnou stranu velice přísně monitorují bonitu uchazeče o hypotéku a nebývá výjimečným stavem, když žádost zamítnou. V takovém případě jsou o něco dostupnější nebankovní hypotéky, kde se ovšem musí počítat s o něco vyšším úrokem než v případě bankovních produktů. Pakliže vás zaujala možnost hypotéky, ale rádi byste měli možnost zapůjčit si peníze na jiné účely než na bydlení, pak se nejspíš vyplatí možnost vzít si americkou hypotéku.

Dostanete sice jen menší podíl ze zastavené nemovitosti a musíte se vypořádat s o něco větším úrokem, ale pořád se jedná o celkem výhodný produkt, zvlášť v porovnání třeba se spotřebitelským úvěrem. Ovšem existují i různé půjčky se zástavou nemovitostí, kdy jejich typickým znakem je, že dostanete i relativně vysoké cifry a některé nebankovní společnosti vám zapůjčí i v okamžiku, kdy se nacházíte v registru dlužníků, nebo nemůžete prokázat dostatečnou bonitu. Z toho důvodu si lidé často volí půjčky se zástavou nemovitosti pro řešení vlastních finančních potíží v okamžiku, kdy už si nemohou mnoho vybírat a musí rychle dostat peníze. Jedná se velice často o vynucenou dražbu, exekuce a obdobné finanční obtíže. Půjčky se zástavou nemovitosti mají rozličné parametry. Liší se často tím, kolik procent z ceny zastavené nemovitosti dostanete, ale také dalšími věcmi. Část společností zapůjčuje peníze i lidem, co nemají vlastní nemovitost, ale domluví se s třetí stranou.

Klady půjček se zástavou nemovitosti

Půjčky se zastavení nemovitosti skýtají různé výhody, k nimž se řadí:

dobrá dostupnost: Půjčky se zástavou nemovitosti jsou poměrně dobře dostupné a většinou nemusíte prokazovat ani schopnost splácet. Nebankovní společnosti většinou mají dostatečnou záruku v podobě zastavené nemovitosti.

vyšší obnos: Přes snadnou cestu, jakou se lze dostat k penězům, se dostanete i k většímu obnosu. Půjčky se zástavou nemovitosti se hodí v případě, kdy potřebujete vyšší obnos bez prokazování bonity u nebankovních společností.

jednoduché vyřizování: Snadná dostupnost půjčky znamená, že není nutné nic složitého vyřizovat, což se hodí zvláště v době, kdy pospícháte. Pokud nemilujete náročnou administrativu, pak je pro vás půjčka se zástavou nemovitosti to pravé.

variabilita: Půjčky se zástavou nemovitosti se dají objevit u řady nebankovních poskytovatelů, tudíž se dá vhodně zvolit odpovídající produkt právě pro vaše potřeby.

internet: Drtivá většina nebankovních společností nabízí možnost podat si žádost o půjčku přes internet a výjimku netvoří ani tento produkt. Internetové formuláře jsou navíc poměrně jednoduché, takže se neztratí nikdo.

Zápory půjček se zástavou nemovitosti

Samozřejmé je, že půjčky se zástavou nemovitosti mohou být výhodné různým způsobem. Z toho důvodu byste si měli ohlídat, abyste nezvolili společnost, jež nabízí nepříliš výhodné podmínky. Též byste si měli důsledně zvážit, jestli dokážete půjčku splácet, abyste o zastavenou nemovitost nepřišli. Každopádně je moudré dopředu zapřemýšlet nad všemi důsledky zápůjčky.

Společnosti poskytující půjčku se zástavou nemovitosti

Existuje celá řada půjček se zástavou nemovitosti. Z toho důvodu si představíme alespoň dvojici poskytovatelů.

Brio Czech

Poměrně krátkou dobu na našem finančním trhu působí Brio Czech, což je společnost založená v roce 2011. Tato firma nabízí zájemcům půjčky se zástavou nemovitosti v hodnotě mezi 10 000 – 200 miliony Kč. Půjčku dostanete na až sedmdesát procent tržní ceny zastavované nemovitosti. Společnost klientům nabízí variabilní možnosti splácení, rychlé čerpání peněz na libovolné účely, odbornou asistenci v případě exekuce či dražby, konsolidaci půjček, refinancování hypoték a další služby.

Vitacredit

Vitacredit je také českou společností, která nabízí mnoho druhů spotřebitelských úvěru pro fyzické osoby, podnikatele a firmy. Nabízí možnost půjčky se zástavou nemovitosti, kde si lze vybrat hned z několika produktů. Za pomoci Vitacreditu lze též konsolidovat půjčky a snížit splátky. Pomoci se dočkáte také v případě řešení náročných finančních situací. Zapůjčit si lze od 50 000 do 2 milionů. Konkrétní suma se pokaždé odvíjí od hodnoty zastavované nemovitosti. Půjčka je bez nutnosti nahlížet do registru a splácet se dá až po dobu deseti roků.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.